OGÓLNOPOLSKIE SZKOLENIE EDUKATORÓW „ED-EK” 2023

 In Aktualności

W dniach od 4 do 6 września 2023 roku nasza jednostka była organizatorem VII edycji szkolenia w którym wzięli udział Edukatorzy pracujący w parkach krajobrazowych z całej Polski.   Spotkanie odbyło się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach.

W pierwszym dniu uczestnicy zapoznali się z zadaniami realizowanymi w ramach projektu LIFE4DELTA. Ponadto zwiedzili  obiekt oraz pojechali ciekawą trasą  Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej „Ciuchcia Ponidzie”.  Na zakończenie dnia Edukatorzy   spotkali się z ornitologiem P. Damianem Czajką, który opowiedział im o swojej wielkiej pasji – ptakach.

W kolejnych dwóch dniach uczestniczyli w trzech blokach warsztatowych:

I – z zakresu dziedzictwa kulturowego pt. „Obraz wiejski utkany pachnącym sianem” – czyli jak to dawniej na wsi bywało, który poprowadził Pan Grzegorz Szymański z Zagrody Edukacyjnej „Ostoja Dworska”.

II – dotyczący  owadów pt. „Bez zapylacza – bliżej końca świata – Kochajmy Pszczoły”. Warsztat przygotowały Panie Beata Antoszewska i Małgorzata Gwardyś z Zarządu  Okręgowego  Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach. 

III – roślin oleistych pt. „Skąd się bierze olej – czyli, tradycje „bicia” oleju na świętokrzyskiej wsi”, który wspólnie poprowadzili w tradycyjnej polskiej olejarni – „Olejarnia Zagłoby” – jej właściciel Pan Mariusz Roszkowski oraz Panie Barbara Spychaj i Maria Pisarczyk z Zarządu  Okręgowego  Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach. 

Szkolenie  pogłębiło wiedzę dotyczącą  prowadzenia edukacji przyrodniczej a także  umożliwiło wymianę doświadczeń na temat realizowanych działań w ww. zakresie.  Mamy nadzieję że udało się nam te cele zrealizować. 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W SZKOLENIU.

DZIĘKUJEMY TAKŻE  „UZDROWISKU BUSKO – ZDRÓJ” Spółka Akcyjna ZA UFUNDOWANIE WODY MINERALNEJ „BUSKOWIANKA ZDRÓJ”, KTÓRA GASIŁA PRAGNIENIE EDUKATORÓW PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA WARSZTATÓW. 

                 

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

Skip to content