Ogólnopolski Finał XIV edycji konkursu pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

 In archiwum aktualności

W dniach 25-29 maja na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wzięło w nim udział 16 czteroosobowych ekip gimnazjalistów. Nasze województwo reprezentowali uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Busku – Zdroju: Paulina Kmiecik, Aleksandra Marciniec, Izabela Ryś i Dawid Pajor. Zostali oni wcześniej wyłonieni w trakcie konkursowych rozgrywek regionalnych. Opiekunem zespołu jest Pani Anna Masłowska, z ramienia naszej jednostki tzw. koordynatorem wojewódzkim nasz kolega Dariusz Wiech. Konkurs miał na celu: poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, doskonalenie umiejętności rozpoznania gatunków grzybów, roślin i zwierząt, rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku do przyrody, motywowanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu, integrację uczniów oraz wymianę doświadczeń i wiedzy między szkołami i służbami parków krajobrazowych.

Konkurs został przeprowadzony w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Przedstawiciele ZŚiNPK uzyskali w tym roku 4 miejsce (o jedno miejsce wyżej niż w poprzednim roku). Uważamy, że jest to duże osiągnięcie drużyny z naszego województwa, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy konkursu zapewnili młodzieży i ich opiekunom różnorodne atrakcje m.in.: zwiedzanie Parku Narodowego „Ujście Warty”, rejs statkiem po rzece Odrze, warsztaty wikliniarskie i garncarskie, zwiedzanie Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy (Nietoperek) w Pniewie.

20150528_094419            20150528_134910            20150528_141525

IMG_0145            IMG_0149            IMG_0073

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

Skip to content