Wyniki finału konkursu pn. ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Województwa Świętokrzyskiego”

 In Aktualności, Konkursy

Wyniki finału konkursu pn. ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Województwa Świętokrzyskiego”

 

W dniu 18.04.2023 w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach odbył się finał konkursu pn.” Poznajemy Parki Krajobrazowe Województwa Świętokrzyskiego”. W rozgrywkach finałowych uczestniczyło 5 trzyosobowych  zespołów (wyłonionych spośród 35-ciu), których prace konkursowe zgłoszone do I etapu otrzymały najwyższą punktację. Uczniowie napisali test składający się z 25 pytań. Mieli za zadanie również rozpoznać 20 gatunków ptaków chronionych. Po podliczeniu zdobytych punktów przyznano zespołom następujące miejsca:

 

 Miejsce I

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Staszica w Busku-Zdroju (zespół w składzie: Julia Majcher, Alicja Sarna, Maja Skarubowicz)  –  359 pkt.

 

Miejsce II ex aequo

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie (zespół w składzie: Jan Chabel, Jan Połaniecki, Jagoda Słoma)  – 283 pkt.

Szkoła Podstawowa w Ćmińsku (zespół w składzie: Nadia Tomasik, Miłosz Telecki, Franciszek Kaniowski)  –  283 pkt.

 

Miejsce IV

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku (zespół w składzie: Zofia Błaszczyk, Oliwia Jarząbek, Zuzanna Zając)  –  253 pkt.

 

Miejsce V

Szkoła Podstawowa nr 33 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kielcach (zespół w składzie: Amelia Łosak, Aleksandra Skowron, Jakub Tutaj)  – 246 pkt.

 

Zespół uczniowski który zajął pierwsze miejsce weźmie  udział w finale konkursu ogólnopolskiego pn. ”Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbędzie się w czerwcu 2023 w województwie lubelskim.

 

Wszystkim uczniom i ich opiekunom Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych składa
serdeczne gratulacje i bardzo dziękuje za udział w konkursie.

 

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

Skip to content