Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

 In Aktualności

3 marca obchodzimy Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Przypada on w rocznicę podpisania Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES).
Dzika przyroda, to nie tylko okazy CITES, to nie tylko zwierzęta egzotyczne, ale też te wolno żyjące w naszym kraju, takie jak sarny, jelenie, wiewiórki, jeże, objęte ścisłą ochroną gatunkową: niedźwiedzie, rysie, wilki, żubry i wiele innych. Wszystkie dzikie zwierzęta posiadają wspólne cechy: żyją na wolności, nie są udomowione ani oswojone, nie mają właściciela.
Światowy Dzień Dzikiej Przyrody ma służyć podnoszeniu świadomości na temat wartości dzikiej przyrody oraz zagrożeń powodowanych przez m.in. nielegalny handel zwierzętami. Konwencja zapewnia zrównoważone pozyskiwanie dzikiej fauny i flory oraz przyczynia się do ograniczania międzynarodowego handlu jej okazami do poziomu, który nie zagraża przetrwaniu gatunkom.
My również włączamy się w obchody tego dnia poprzez przygotowanie filmu z naszych fotopułapek, rozmieszczonych w różnych parkach krajobrazowych naszego województwa. Och, jaką frajdę sprawia już sama podróż po nagrany materiał! Zapach lasu, śpiew ptaków, dźwięk strumyka… A jakie zwierzaki nam się nagrały – zobaczcie sami 😊

Zapraszamy również do obejrzenia naszego filmu o dzikiej florze: https://youtu.be/xL2JT7vWZQs

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

Skip to content