Sadzimy rośliny miododajne w przedszkolakami

 In Aktualności
Radosne i pracowite było dzisiejsze przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II w Kielcach. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik wspólnie z dziećmi oraz dyrektorem naszego Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych Tomaszem Hałatkiewiczem uczestniczyła w akcji sadzenia roślin miododajnych. Wydarzenie odbyło się w ramach finału konkursu plastycznego „Poszukiwacze wiosny”.
 
🌱Mali przyjaciele przyrody posadzili takie rośliny, jak: tawuła szara, lilak Meyera, tawlina jarzębolistna, krzewuszka cudowna Variegata, pęcherznica Red Baron. W pracy wspierali ich fachową radą nasi pracownicy, opowiadając o tym, jak ważne są rośliny miododajne w zachowaniu bioróżnorodności i ochronie zapylaczy.
 
🌱Sadzonki są nagrodą w konkursie plastycznym „Poszukiwacze wiosny” adresowanym do świętokrzyskich przedszkolaków w wieku 5-6 lat oraz uczniów klas „0” szkół podstawowych.
 
🌱Na konkurs napłynęło 130 prac. Ze względu na wysoki, porównywalny poziom prac, Komisja konkursowa parków krajobrazowych postanowiła wyłonić 10 laureatów i przyznać im 10 równorzędnych nagród bez ustalania kolejności miejsc.
 
🌱Mali przyrodnicy otrzymali także gry planszowe, pluszowe maskotki i pamiątkowe medale „Przyjaciela Przyrody”.
 
🌱Konkurs miał zna celu skupiać uwagę dzieci na kontakcie z naturą, rozwijać ich zainteresowania przyrodnicze oraz kształtować kreatywność i wrażliwość artystyczną.
 
🌱Dzisiejsze wydarzenie pokazało, że troska o środowisko zaczyna się od najmłodszych lat.
 

🌼🌺Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie. 🌸🌼

 
 
Recent Posts

Start typing and press Enter to search

Skip to content