Konkurs dla przedszkolaków – „GWIAZDKA DLA PTAKA”

 W Konkursy

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach wraz z Wolontariatem Pracowniczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprasza przedszkola z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie „Gwiazdka dla ptaka”. Zadaniem dzieci jest wykonanie plakatu promującego akcję pomocy ptakom zimą oraz zebranie jak największej ilości karmy, która trafi do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl” w Ostrowie.

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest: nadesłanie karty zgłoszeniowej od dnia 23.10.2017 do 03.11.2017 na adres e-mail: sekretariat@pk.kielce.pl.

Regulamin konkursu oraz Karta Zgłoszeniowa

Wyniki konkursu „GWIAZDKA DLA PTAKA”

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach uprzejmie informuje, iż dnia 24.11.2017r. zakończono zbiórkę ziarna dla ptaków. Do udziału
w konkursie zgłosiło się 30 grup z 15 placówek oświatowych z terenu naszego województwa.  Wyłoniono trzech zwycięzców, którzy zebrali największą ilość karmy. Są to:

– „Grupa V” z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku – Zdroju z opiekunem Panią Haliną Żądło,

– „Grupa Jagódki” z Niepublicznego Przedszkola ,,Dziecięcy Raj” w Kobylanach z opiekunem Panią Eweliną Skuzą,

– Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Miedzierzy z opiekunem Panią Marią Zbróg.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było również przygotowanie plakatów na temat dokarmiania ptaków zimą. Różnorodność oraz pomysłowość nadesłanych prac, a także wkład włożony w ich przygotowanie skłonił naszą jednostkę do przyznania dodatkowych nagród dla siedmiu grup. Wyróżnienie otrzymują:

-„Grupa Tygryski” z Niepublicznego Przedszkola ,,Przedszkole Bajka” w  Mniowie
z opiekunem Panią Agnieszką Witułą,
– „Grupa Pszczółki” z Niepublicznego Przedszkola ,,Bajkowe Przedszkole” w Stąporkowie
z opiekunem Panią Ksenią Kiniorską,

– „Grupa Słoneczka” z  Przedszkola Samorządowego Nr 42 im. Św. Mikołaja w Kielcach
z opiekunem Panią Bożeną Sołek,
– „Grupa IV” z  Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Suchedniowie z opiekunami Panią Moniką Kamionką oraz Panią Anną Treter-Konefał,
– „Grupa 0b” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Mąchocicach Scholasterii z opiekunem Panią Iloną Sito,
– „Grupa Wiewiórki” z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Busko-Zdroju z opiekunami Panią Beatą Klepacz oraz Panią Sylwią Marzec,

– „Grupa VII” z Przedszkola Samorządowego Nr 40 w Kielcach z opiekunami Panią Katarzyną Piątek oraz Agnieszką Długosz.

Wszystkie grupy wraz z opiekunami biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy, natomiast każda placówka oświatowa dostanie karmnik dla ptaków wykonany przez Wolontariat Pracowniczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach oraz wychowanków z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu. Podziękowania zostaną wysłane drogą pocztową.

Uroczysty finał konkursu, podczas którego wręczone zostaną nagrody dla Finalistów, odbędzie się dnia 11.12.2017r. o godzinie 13:00 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kiecach. O szczegółach dotyczących finału Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie.

Grupy uczestniczące w konkursie zebrały łącznie: 1809,053 kg  karmy dla ptaków
przebywających w Ośrodku Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl” w Ostrowie. Bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie.

 

Zobacz również

Wpisz interesującą Cię frazę