FINAŁ KONKURSU „GWIAZDKA DLA PTAKA”

 W Konkursy

W dniu 11 grudnia 2017 r. w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbył się finał konkursu „GWIAZDKA DLA PTAKA”, organizowanego przez naszą jednostkę oraz Wolontariat Pracowniczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Do udziału w uroczystym wręczeniu nagród zaproszono trzy zwycięskie grupy przedszkolne: Publiczne Przedszkole Nr 3 w Busku – Zdroju, Niepubliczne Przedszkole ,,Dziecięcy Raj” w Kobylanach oraz Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Miedzierzy, które zebrały największą ilość karmy dla ptaków. Pokarm został przekazany w całości do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl” w Ostrowie (gm. Chęciny).
Laureaci otrzymali bilety wstępu do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, drobne upominki, karmniki oraz odznakę „Małego Wolontariusza”, którą nadał każdemu przedszkolakowi Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pan Adam Jarubas.
W finale konkursu uczestniczył dr Janusz Wróblewski, założyciel Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl”, który podziękował dzieciom za zaangażowanie w zbiórkę karmy dla ptaków oraz uczestnictwo w konkursie. Opowiedział także o swoich podopiecznych, pasjach oraz pracy w Ośrodku. Przedszkolaki miały możliwość poznania zwyczajów sowy płomykówki o imieniu Irena, przebywającej od kilku lat w „Ptasim Azylu”.
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez grupy przedszkolne biorące udział w konkursie.

 

 

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach składa serdeczne podziękowania:
Panu Jackowi Rogali – Dyrektorowi Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz pracownikom za pomoc w organizacji finału konkursu oraz oprowadzenie po gmachu filharmonii, Pani Jolancie Dziewięckiej oraz Panu Marianowi Sokołowskiemu wraz z podopiecznymi z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu za przygotowanie karmników dla ptaków oraz pomoc w organizacji uroczystości, oraz Panu Pawłowi Kosinowi  – pracownikowi Nadleśnictwa Daleszyce, który umilił  atmosferę podczas finału.

Zobacz również

Wpisz interesującą Cię frazę